buyu362.com

Pedagógus Minősítés Visszamondása

Halászlé Alap Készítése – Az Igazi Szegedi Halászlé Receptje

Thursday, 14-Apr-22 20:10:14 UTC

Tálalva Érdekelhet még: Töltött káposzta Forralt bor A pontyról részletesen itt olvashatsz. Képek: saját készítésű halászlé saját felvételei Ha tetszett, mutasd meg másoknak is:

Zene alap

Alap főzése 1 órán át főzöd. Ezt követően az alapot kétféle módon készítheted el: lepasszírozod vagy a híg részt leszűröd és a sűrű részből a csontokat és nagyobb szálkákat eltávolítod, turmixolod, a szálkák eltávolítására háromszor átszűröd és a léhez adod. Sűrítmény készítése Sűrítmény turmixolva Az így elkészült alaplébe beleteszed a pirospaprikát (a halászlékockát, amelyet előzőleg kevés forró vízben feloldasz), ízlés szerint megsózod. Alap fűszerezve Ezzel a halászlé alap elkészült. A halászlé elkészítése Az alapot felforralod. Beleteszed a halszeleteket, tejet vagy ikrát és csöves csípős paprikát. Halszeletek, haltej belefőzve A felforralást követően kb. 6-7 perc alatt elkészül a halászlé. Készen Elkészítési idő (belsőségekből, csontosabb haldarabokból és halszeletekből): Alaplé elkészítése: 100 perc Halszeletek belefőzése: 15 perc Összesen: 115 perc (ebből munka: 50 perc) A halászlé tálalása Forrón tálald. A csípősséget mindenki kedve szerint beállíthatja csöves csípős paprikával.

  1. Halászlé alaplével – készült az OnLive© főzőiskola 4.-5. adásában – Receptletöltés
  2. Fonalboltunk Budapesten
  3. Az igazi Szegedi Halászlé receptje

1. A halféléket (ha nem konyhakész, hanem élő halat vásárolunk) megtisztítjuk, zsigereiket, belsőségeiket kiemeljük a hasüregükből, kívül-belül alaposan megmossuk (az esetleges haltejet és ikrát félretesszük). A ponty fejét és farkát leválasztjuk (A), törzsét 2-2, 5 cm-es szeletekre-patkókra, az apróhalakat 2-3 ujjnyi darabokra vágjuk, majd a ponytfejjel és -farokkal együtt nagyobb lábasba tesszük. 2. A hagymát megtisztítjuk, nagyjából felaprítjuk, a lábasba szórjuk (B), majd felöntjük annyi hideg vízzel, hogy a halakat éppen csak ellepje. 1 kk. sót adunk hozzá, és lassú forralással vajpuhára-pépesre főzzük (1 óra). 3. Közben a paradicsomot és a zöldpaprikát megmossuk, a paradicsomot meghámozzuk és felaprózzuk. A pontyszeleteket, a haltejet és az ikrát kissé besózzuk (C), gondosan letakarjuk, felhasználásig a hűtőszekrénybe tesszük. 4. Sűrű szövésű szitán átszűrjük a hallét, a sűrűjét erőteljesen kinyomkodjuk (ha túlságosan híg volna, néhány merőkanálnyi halhúst apró lyukú betéttel összeállított zöldségmalomban átpasszírozunk) (D), majd felöntjük 1 liter hideg vízzel, és felforraljuk.

Az alaplébe tehetünk bármilyen, nekünk tetsző halat, én szürkeharcsa gerincet szoktam. Azáltal, hogy az alaplevet teljesen leszűrjük, egy tiszta, ízletes és nem sűrű, főzelékszerű halászlevet kapunk, és a sok hagyma sem bántja a gyomrunkat, de az ízek benne vannak. A halászlékocka használata megosztja a szakácsokat, én felvállalom, szoktam használni.

Halászlé alaplével – készült az OnLive© főzőiskola 4.-5. adásában – Receptletöltés

Igaz, így a leves valamivel drágább, de a főzés lényegesen egyszerűbb. – Másféle – kizárólag édesvízi – hal is kerülhet bele, ehhez a mennyiséghez nagyjából 0, 5 kilónyi. A kevésbé értékesek, mint például a kárász és a törpeharcsa a hal levét "erősítik", ezeket az alaplében kell megfőzni. Az értékesebbek, mint például a kecsege vagy a harcsa csontjai szintén az alaplevet ízesítik, de húsukat ugyanúgy bepácoljuk, mint a pontyé, és azzal együtt is főzzük bele a sűrű alaplébe. – Ha gyerekek is esznek a levesből, a filék kockákra vágásakor tegyük félre azokat a darabokat, amelyekben biztosan nincsen szálka, s a halalaplében külön főzzük meg. – Ha az alaplé egy napot áll a hűtőben, zsírját könnyen leszedhetjük. – Ha bármilyen más halételt készítünk, filézés után a csontokat és a fejet fagyasszuk le, és ha összejött egy halászlére való, főzzük meg. 4 főre Elkészítési idő: 3 óra Egy adag: 173 kcal Nehézségi foka: ●●○○○○ ha magunk bontjuk a halat, akkor Nehézségi foka: ●●●●○○ A recept elkészítése IDE KATTINTVA a YouTube-on is megtekinthető.

alap

Hozzáadjuk a pirospaprikát (E), a paradicsomot, ízlés szerint cseresznyepaprikát, élénk tűzön 8-10 percig forraljuk, végül beletesszük a halszeleteket (F), az ikrát és/vagy a haltejet, és fedő alatt, lassú tűzön puhulásig főzzük (10-15 perc), szükség szerint utánasózzuk. Kevergetni nem szabad, mert a halhús törékeny, inkább csak rázogassuk az edényt! 5. A kész levest óvatosan, nehogy összetörjön a halhús, levesestálba szedjük, és forrón tálaljuk. A vékonyan felkarikázott csípős-hegyes zöldpaprikát, és/vagy további cseresznyepaprikát, paprikakrémet külön tálkában kínálhatjuk mellé. Friss házikenyér illik hozzá. Fontos: – A cseresznyepaprikával bánjunk csínján, mert nem mindenki szereti az égető-csípős ízt. – Ha a túladagolt csípős paprikától a pokol tüzét érezzük a szánkban, nem a víz az orvosság, hanem néhány falat kenyérbél, mint ahogy az apró szálkák megakadásakor is ez a segítség. – Gyereknek csak garantáltan szálkamentes halat szabad adni! Tippek: – Még teltebb ízű lesz a leves, ha az erre a célra készített fűszerkeverékkel vagy halászlékockákkal, - sűrítménnyel gazdagítjuk, (ezekben általában már benne van a pirospaprika is, és enyhén sósak!

). – A hal-alaplét célszerű előre elkészíteni; fedő nélkül hagyjuk kihűlni, majd gondosan lefedjük, és felhasználásig a hűtőszekrényben (illetve a mélyhűtőben) tartjuk. Tálalás előtt frissen főzzük bele a halszeleteket (a mélyhűtött lét előzőleg szobahőmérsékleten hagyjuk felengedni, a többi ugyanaz). – Patkók helyett szeleteket is formázhatunk a haltörzsből: a gerincről és a csontokról lebontjuk a halhúst, azaz kifilézzük (megmosni már nem szabad), a hosszanti oldalakra merőlegesen sűrűn bevagdaljuk, azaz beirdaljuk, ezzel az apró Y szálkákat átvágjuk, így azok a főzés végére szinte "eltűnnek". A halhúst kb. 3 cm széles szeletekre vágjuk – a keskenyebbek, könnyen szétfőnek! –, 2-3 órára gyengén besózzuk, felhasználásig hidegen tartjuk. Italajánlat: Félszáraz fehérbor

Az igazi Szegedi Halászlé receptje

Ki más is tudhatná jobban, mi kell egy IGAZI Szegedi Halászlébe, mint Frank Sándor Venesz díjas mesterszakács, a szegedi Roosevelt-téri halászcsárda és a Fehértói Halászcsárda tulajdonosa és séfje? Nekünk elárulta a titkot, mi pedig megosztjuk az érdeklődőkkel, mert mi is imádjuk a főztjét! Ha három dologra odafigyelünk, akkor biztos a siker: friss hal, minőségi fűszerpaprika és egy jó recept, ennyi kell csupán! Hozzávalók: Tisztított ponty: 60 dkg Tisztított harcsa: 60 dkg Vöröshagyma: 40 dkg Fokhagyma: 1 dkg Hegyes erős paprika: 1-2 db Só: 2 dkg Szegedi Fűszerpaprika: 4 dkg Elkészítés: 1. A megtisztított halakat filézzük ki, és a csontokból, fejekből a félfőre vágott vöröshagymával, sóval, borssal, fokhagymával, a tetejére szórt őrölt pirospaprikával és fejenként egy liter vízzel öntsük fel és főzzük legalább 2 – 2, 5 órán keresztül. 2. A megmaradt halfiléket irdaljuk be, daraboljuk kockára, szórjuk, meg kevés sóval és felhasználásig tegyük hűtőbe. 3. Ha az alaplevünk elkészült, akkor passzírozzuk át egy tésztaszűrőn, fakanállal vagy egy húsverő kalapáccsal mozgatva a szűrőben a kimert halcsontokat.

halászlé alap elkészítése halászlé alap recept kezdőknek

Halászlé készítés: karácsonykor szinte kötelező, de máskor is szokás. Mindenki kicsit másképp készíti, és büszke a halászlé készítési tudományára. Halászlé készítése Elkészítési idő (belsőségekből, csontos haldarabokból és halszeletekből): 115 perc (ebből munka: 50 perc). Hozzávalók (4 személyre) 1 db 1, 5 kg-os ponty vagy 8 db ponty szelet 4 db apró hal vagy ponty szeletek esetén 6 db apró hal (keszeg, kárász) 1 – 2 evőkanál zsír 2 db nagyobb hagyma 2 db csípős csöves paprika (szárított is lehet) fűszerpaprika édes és csípős 2 db halászlékocka (feltételesen) só ízlés szerint Megjegyzés: Ha hatnál több személyre készíted, szükséged lehet egy nagy 10 literes lábas ra. Előkészítés Ha egész halat vásárolsz: Letisztítod a halat. Eltávolítod a pikkelyeket. Levágod a hal fejét és kivágod azt a részt, amelyik a méregfogat tartalmazza és kidobod. Levágod a hal uszonyait. Kiveszed a belsőségeket. A haltestet a gerincre merőlegesen kb. 1 – 1, 5 cm vastag szeletekre vágod. 8 szeletet félre teszel.

Erre azért van szükség, hogy a halcsontról lejöjjön a husi, és ez fogja tartalmassá tenni az alaplevünket. 4. Ha megvagyunk az alaplével akkor forraljuk fel és tegyük bele a már előkészített halkockákat és főzzük 10 percig. Amennyiben volt belsőség a halakban akkor azt most adjuk hozzá, főzzük még 10 percet, kóstoljuk meg, és ha szükséges ízesítsünk még rá. 5. Tálaljunk mellé hegyes erős paprikát vagy csípős tört paprikát és friss kenyeret vagy kalácsot. TIPP: Ha biztosra akarunk menni, akkor még utólag is tudjuk fokozni a már elkészült halászlevet 100% fűszerpaprika magolajjal. Ezzel ráadásul trükközni is lehet: szétválasztjuk az elkészült ételt és egyik részébe csípős, a másikba édes magolajat öntünk. Nem kell sok! Kóstolgassuk és apránként keverjünk bele 1-5 tk. magolajat ízlés szerint. Jó étvágyat kívánunk! Ön tudta? A fűszerpaprikák közül a Szegedi Paprika 2010 óta Oltalom alatt álló eredetmegjelöléssel rendelkezik, 2015 óta pedig Hungarikumnak nyilvánították. Miért? Azért, mert szigorúan szabályozott, kizárólag a szegedi tájkörzetben végzett előállítása garantálja a magyar paprikára jellemző csúcs minőséget.